Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci przechwycili prawie 9 tysięcy porcji narkotyków, zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany

Data dodania: 27 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Policjanci z powiatu świdnickiego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków psychotropowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, z której można by uzyskać prawie 9 tysięcy porcji handlowych narkotyku. 38-latek, który usłyszał już zarzuty w tej sprawie, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 38-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych. Policjanci podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, w zamrażarce ujawnili i zabezpieczyli słoik oraz plastikowy worek oklejony taśmą, a w środku znajdował się biały proszek. Badania narkotesterem potwierdziły, że jest to amfetamina.

Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające w ilości pozwalającej na uzyskanie prawie 9 tysięcy porcji handlowych amfetaminy. Właściciel trafił do policyjnego aresztu. 

Mieszkaniec powiatu świdnickiego usłyszał już zarzuty w tej sprawie dotyczące posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków psychotropowych za co grozić może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP w Świdnicy 
st. sierż. Magdalena Ząbek 
  

nadkom. Krzysztof Zaporowski