Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci przechwycili ponad 6 kilogramów narkotyków

Data dodania: 9 października 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Za wytwarzanie i udzielanie znacznej ilości narkotyków przed sądem odpowie mężczyzna zatrzymany przez lubińskich policjantów na terenie powiatu średzkiego. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 6 kilogramów suszu marihuany. Podejrzany został aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wykorzystując informacje operacyjne ustalili, że na teren Lubina trafia marihuana spoza powiatu. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny podejrzanego o ten proceder. Okazał się nim 30 –letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez zatrzymanego policjanci przechwycili środki odurzające, z których można byłoby przygotować blisko 1700 porcji handlowych.

Nie było to jedyne odkrycie policjantów, gdyż na terenie innej posesji, do której zatrzymany miał dostęp, funkcjonariusze w jednym z pokoi ujawnili i zabezpieczyli blisko 6 kilogramów suszu roślinnego, który mógłby posłużyć do wytworzenia znacznej ilości środka odurzającego. Zabezpieczony przez policjantów susz marihuany został przekazany do dalszych badań laboratoryjnych.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty wytwarzania i udzielania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące 30 – latek spędzi w areszcie.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 - 974 - 322

 

Galeria