Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci przechwycili marihuanę i metamfetaminę

Data dodania: 19 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić młodemu mężczyźnie zatrzymanemu przez legnickich policjantów. Jest on podejrzany o posiadanie oraz udzielanie środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli w tej sprawie marihuanę i metamfetaminę, z których można by było uzyskać ponad tysiąc handlowych porcji.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej w Legnicy uzyskali informację na temat pary, która w jednym z mieszkań na terenie miasta miała ukrywać znaczne ilości narkotyków. W wyniku zaplanowanych działań funkcjonariusze udali się do mieszkania użytkowanego przez 43-letnią kobietę i 19-letniego mężczyznę. Na ich widok kobieta usiłowała zasłonić wejście do pomieszczeń, w których jak się po chwili okazało, znajdowały się narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające w ilości, z której w sumie można by było uzyskać ponad tysiąc handlowych porcji.

Ponadto realizujący w tej sprawie działania policjanci zabezpieczyli wagę służącą do porcjowania oraz urządzenia do rozdrabniania narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i kobietę. Obecnie szczegółowo wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy. Policjanci sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także skalę procederu. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za handel nimi - do lat 10.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 504 – 798 – 649