Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci przechwycili blisko 2000 porcji narkotyków i zatrzymali ich właściciela

Data dodania: 6 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Świdniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych oraz substancji odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę oraz marihuanę, z których można by uzyskać blisko 2000 porcji handlowych. 26-latek, który usłyszał już zarzuty w tej sprawie, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych oraz substancji odurzających.

Mundurowi podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego oraz pojazdów zaparkowanych na jego posesji ujawnili biały proszek oraz susz roślinny. Substancje ukryte były m.in. w głośniku, papierośnicy, czy termosie. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone środki to amfetamina i marihuana w ilości, która pozwoliłaby na uzyskanie blisko 2000 porcji handlowych tych narkotyków. Zabronione środki trafiły do depozytu, natomiast ich właściciel do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej sprawy. Mieszkaniec powiatu świdnickiego usłyszał już zarzuty za czyny, których się dopuścił, a sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do lat 10. Natomiast osoba zajmująca się handlem substancjami zabronionymi, może spędzić w więzieniu 8 lat.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. szt. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

Zabezpieczone narkotyki w woreczkach