Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci przechwycili blisko 1060 porcji narkotyków

Data dodania: 9 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Funkcjonariusze z powiatu świdnickiego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych oraz substancji odurzających. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę oraz marihuanę w ilości, z której można by było uzyskać blisko 1060 porcji handlowych tego narkotyku. Zatrzymany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych oraz substancji odurzających. Policjanci podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego za szafą ujawnili słoik z zawartością suszu koloru zielonego, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Okazało się ze zabezpieczona substancja to marihuana. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 240 porcji tego narkotyku.

W trakcie dalszego przeszukania mieszkania m.in. w zamrażarce między produktami spożywczymi w jednym z pojemników na przyprawy policjanci znaleźli biały proszek. Badania narkotesterem potwierdziły, że to amfetamina, której zabezpieczono blisko 820 porcji. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli w tej sprawie blisko 1060 porcji handlowych narkotyków.

Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast 23-latek do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec powiatu świdnickiego usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków psychotropowych i substancji odurzających. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż.szt. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642