Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci przechwycili 1300 porcji środków odurzających. Tymczasowy areszt dla dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy

Data dodania: 10 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy wywiadowcy z komendy miejskiej podczas nocnej służby zauważyli poruszające się w centrum miasta auto z niesprawnym oświetleniem. Tak zaczęła się policyjna kontrola, której finalnym efektem były zarzuty i tymczasowy areszt dla dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Zatrzymanym grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wywiadowcy z wrocławskiej komendy miejskiej, pełniąc służbę na terenie Starego Miasta zauważyli poruszający się bez wymaganych świateł pojazd osobowy. Rozpoczynając kontrolę zwrócili jednak uwagę na nerwowe zachowanie 27-letniego kierowcy oraz dwóch pozostałych pasażerów. Dodatkowo kierujący pojazdem mężczyzna nie wykonywał poleceń policjantów mimo, iż podczas kontroli drogowej ma taki obowiązek. Zaczął szarpać się z interweniującymi funkcjonariuszami, a po krótkiej chwili został obezwładniony. Wkrótce okazało się, co było powodem takiego zachowania. Przy 27 - latku policjanci ujawnili dwa opakowania z charakterystycznym suszem roślinnym.

To nie był jednak koniec tej interwencji. W pewnym momencie jeden z pasażerów zaczął zachowywać się agresywnie próbując oddalić się z miejsca kontroli drogowej. Podczas obezwładniania z jego spodni wypadł worek ze znaczną ilością narkotyków. Dodatkowo policjanci w bagażniku pojazdu oraz schowkach w kabinie ujawnili kolejne opakowania z narkotykami, jak również tablice rejestracyjne, które w policyjnych systemach widniały jako utracone. W aucie znajdowała się też waga elektroniczna służąca do porcjowania oraz 5 telefonów komórkowych.

Dzięki udzielonemu wsparciu innych patroli, zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni na najbliższy komisariat, gdzie ujawnione substancje dokładnie zważono oraz sprawdzono policyjnym testerem. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 800 porcji handlowych marihuany, 420 porcji amfetaminy oraz 70 tabletek ecstasy.

Dwóch z zatrzymanych mężczyzn odpowie teraz za swoje czyny przed sądem nie tylko za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków, za co ustawodawca przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności, ale również za naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy. Wobec mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Krzysztof Marcjan
tel. 693 – 403 – 817

 

Powiązane wiadomości