Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci prewencji uratowali życie zaginionej kobiety

Data dodania: 12 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Przemarzniętą i skrajnie wyczerpaną starszą kobietę, po kilkudziesięciu minutach od ogłoszenia alarmu dla całej jednostki w nocy odnaleźli policjanci wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze udzielili poszkodowanej pomocy przedmedycznej, okryli kocem termicznym i przetransportowali na rękach, gdzie w bezpiecznym miejscu zajął się nią Zespół Ratownictwa Medycznego.

Policjanci otrzymali informację, że cierpiąca na zaniki pamięci starsza kobieta wyszła z mieszkania  i nie powróciła do niego. W związku z dużym prawdopodobieństwem udania się zaginionej do lasu na grzyby w pobliżu góry Chełmiec, funkcjonariusze rozpoczęli przeszukiwanie ogródków działkowych oraz kompleksu leśnego w tamtym rejonie.

Była już noc, a temperatura powietrza spadła do kilku stopni. Policjanci wiedzieli, że każda sekunda poszukiwań, to walka o ludzkie życie. Funkcjonariusze głośno nawoływali i czekali na odzew z drugiej strony. Wchodząc ponad kilometr w las z daleka usłyszeli jęki, a chwilę później zobaczyli leżącą w krzakach wyczerpaną kobietę.

79-latka była wyziębiona, miała problemy z ustaniem na nogach i kontakt z nią był utrudniony. Trzej funkcjonariusze udzielili poszkodowanej pomocy przedmedycznej, okryli kocem termicznym i z uwagi na trudne warunki terenowe przetransportowali na rękach do miejsca, gdzie zajęli się nią ratownicy medyczni.

Podziękowania za profesjonalizm należą się wszystkim policjantom, wałbrzyskiej grupie GOPR oraz Pogotowiu Ratunkowemu w Wałbrzychu. Nasze wspólne działania uratowały kolejne ludzkie życie.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995