Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci prewencji po pościgu zatrzymali motocyklistę z zakazem sądowym. Okazało się, że na swoim koncie ma także kradzież markowych zegarków

Data dodania: 9 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

W nocy policjanci Wydziału Prewencji komendy miejskiej w Wałbrzychu przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 22-letni mężczyzna jadąc motocyklem zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i na ul. 11 listopada w Wałbrzychu podjął ucieczkę pieszą. Po kilkudziesięciu sekundach został zatrzymany. Okazało się, że miał aktywny zakaz kierowania pojazdami. Ponad to jest sprawcą kradzieży markowych zegarków. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło  w dniu 7 stycznia 2019 roku około godziny 02:15. Funkcjonariusze prewencji zauważyli jadącego ul. 11 listopada w Wałbrzychu motocyklistę, który nie miał na głowie założonego kasku i niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył uciekając swoim motocyklem. Mundurowi rozpoczęli pościg za kierującym, który po kilkuset metrach zawrócił, następnie porzucił motocykl i kontynuował ucieczkę pieszo. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. 22-letni mieszkaniec Wałbrzycha chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy jednośladem niedopuszczonym do ruchu i pomimo wydanego przez sąd zakazu kierowania pojazdami. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Ponad to podczas czynności procesowych policjanci z Wałbrzycha ustalili, że 22-latek w grudniu minionego roku dokonał kradzieży dwóch markowych zegarków o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych z jednego ze sklepów w mieście. Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85