Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci prewencji kryminalnej promują filmy, które wyprodukowali uczniowie w ramach projektu „Bezpieczny wałbrzyszanin – bezpieczna szkoła”

Data dodania: 30 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu rozpoczęli promocję filmów, które w tym roku postały w ramach akcji „Bezpieczny wałbrzyszanin – bezpieczna szkoła”. W tym tygodniu funkcjonariusze odwiedzili Zespół Szkół Muzycznych przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu, gdzie z licealistami najpierw rozmawiali o problemach osób niepełnosprawnych, a następnie o nienawiści, m.in. w internecie.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazu filmowego. Następnie policjanci prowadzili ożywioną dyskusję, podczas której 30-osobowa grupa nastolatków wymieniła się podglądami i opowiedziała o swoich spostrzeżeniach i doświadczeniach związanych poruszaną tematyką.

Przypomnijmy, że pomysłodawcami i organizatorami drugiej edycji cyklu „Bezpieczny wałbrzyszanin” byli uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” oraz policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Podczas gali, która odbyła się w Starej Kopalni pod koniec września tego roku zaprezentowanych zostało 5 krótkometrażowych filmów promujących właściwe zachowania młodzieży z cyklu „Kontury życia”.

Kontynuacja całego projektu przez wałbrzyskich policjantów ma wpłynąć na podniesienie bezpieczeństwa życia mieszkańców miasta, uwrażliwić młodzież i pozwolić zrozumieć uczniom, że każdy jest odpowiedzialny za to, co będzie działo się w przyszłości w jego mieście.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Powiązane wiadomości