Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci pomogli starszemu mężczyźnie

Data dodania: 1 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Policjanci z powiatu lwóweckiego w trakcie pełnionej służby zauważyli starszego mężczyznę idącego ulicą, który był ubrany w piżamę. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali się by sprawdzić, czy nie potrzebuje on pomocy. Okazało się, że 61-latek miał zaniki pamięci i nie wiedział gdzie się znajduje, ani w jaką stronę ma iść. Policjanci ustalili, że oddalił się on ze szpitala w Lwówku Śląskim, dlatego przewieźli mężczyznę do placówki medycznej. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wspólnie z policjantem z patrolu jadąc radiowozem w trakcie służby około godz. 14-tej zauważyli idącego ulicą Gryfowską starszego mężczyznę ubranego w piżamę. W związku z tym funkcjonariusze postanowili sprawdzić czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy. Po sprawdzeniu okazało się, że 61-latek z zanikami pamięci oddalił się ze szpitala w Lwówku Śląskim. Mężczyzna został przewieziony do szpitala i oddany pod opiekę lekarza.

Dzięki spostrzegawczości policjantów udało się uratować mężczyznę, który nie wiedział, w którą stronę idzie i gdzie się znajduje.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz Królak
tel. 600-266-063