Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci pomogli dotrzeć do szpitala 8-miesięcznemu dziecku w stanie zagrażającym jego życiu

Data dodania: 8 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Kryminalni z komisariatu na Starym Mieście pomogli przewieźć 8-miesięczne dziecko w stanie zagrażającym jego życiu do szpitala. Do policjantów na ulicy podbiegli rodzice ze słabnącym dzieckiem na rękach. Chłopczyk był w stanie wymagającym udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej. Funkcjonariusze od razu włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego i wraz z dzieckiem i jego rodzicami, błyskawicznie ruszyli w stronę stacji pogotowia. Na szczęście policjanci zdążyli dotrzeć do lekarzy na czas. Dziecko przebywa w chwili obecnej w szpitalu i jego stan z dnia na dzień jest coraz lepszy.

Do funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto, którzy realizowali tam czynności w okolicach ul. Traugutta, podbiegli przerażeni rodzice ze słabnącym dzieckiem na rękach. Ojciec tulił kilkumiesięczne niemowlę. Chłopczyk przestawał oddychać i miał siny kolor skóry. Dziecko zadławiło się i wymagało natychmiastowej pomocy.

Policjanci sprawdzili tętno dziecka, a także udrożnili drogi oddechowe. Niezwłocznie podjęli też decyzję o przewiezieniu dziecka do najbliższej jednostki medycznej.

Podczas przejazdu z wykorzystaniem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, jeden z funkcjonariuszy, cały czas monitorował stan dziecka. Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy. W chwili obecnej stan chłopca jest dobry.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Szybko podjęte działania sprawiły, że dziecku już nic nie zagraża.

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Dariusz Rajski

nadkom. Krzysztof Zaporowski