Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci podczas wakacji dbają o bezpieczeństwo dzieci

Data dodania: 15 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

W trakcie wakacji lubińscy policjanci dbając o bezpieczeństwo najmłodszych spotykają się z dziećmi, przypominając o bezpiecznym zachowaniu w trakcie wypoczynku. Musimy jednak pamiętać, że w dużej mierze zależy on od nas samych, przede wszystkim podczas korzystania z kąpieli czy też korzystając ze sprzętu pływającego.

W trakcie upalnych wakacji,  funkcjonariusze  prowadzą zajęcia na temat prawidłowych zachowań nad wodą, ale także podczas innych form spędzania wolnego czasu. Prowadząc cykl spotkań policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Lubinie odwiedziły dzieci w Szkole Podstawowej nr 14, podczas zorganizowanej przez Regionalne Centrum Sportowe akcji pn. „Lato 2018”

Podczas prelekcji policjantki omawiały z dziećmi jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i korzystać z letniej aury. Ponadto zwracały uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminów oraz znaków ustawionych przy wodzie. W trakcie zajęć wskazywały również na takie formy zabawy oraz spędzania wolnego czasu, które zagwarantują, aby wakacyjny wypoczynek był bezpieczny.

Policjantki wspólnie z dziećmi omówiły mogące wystąpić zagrożenia i sposoby ich unikania. Szczególną uwagę funkcjonariuszki poświęciły niebezpieczeństwom mogącym wystąpić podczas pobytu w domu, prac polowych, kontaktach z obcymi i zwierzętami.

Uczestnicy spotkań przypomnieli sobie także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące pieszych. Omawiano zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i sytuacje, w których najczęściej może dochodzić do wypadków. Policjantki przypomniały również zasady prawidłowej jazdy rowerem, na rolkach czy na deskorolce. 

Działania te odbywają się w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” czy „Bezpieczne wakacje 2018”.

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria