Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci podczas interwencji znaleźli marihuanę

Data dodania: 30 marca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Kara do 3 lat pozbawienia wolności może grozić mieszkańcowi Jawora, podejrzanemu o posiadanie środków odurzających. Policjanci ujawnili narkotyki w jego mieszkaniu w trakcie interwencji domowej. Ilość zabezpieczonej marihuany wystarczyłaby do przygotowania kilkudziesięciu porcji gotowych do sprzedaży. Teraz zatrzymany odpowie za swoje czyny przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, tuż po godzinie 1 w nocy zostali skierowani na interwencję dotyczącą zakłócania ciszy nocnej. Na miejscu zastali nerwowo zachowującego się 25-letniego mężczyznę. Był on bardzo pobudzony. Po wejściu do mieszkania policjanci wyczuli też silną woń, przypominającą zapach marihuany.

W trakcie interwencji funkcjonariusze zauważyli leżący w pokoju na ławie strunowy woreczek wypełniony suszem roślinnym koloru zielonego. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest to marihuana, z której można uzyskać kilkadziesiąt porcji handlowych tego narkotyku.

Policjanci zabezpieczyli środki odurzające, natomiast 25-letni mieszkaniec Jawora został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd podejrzany miał narkotyki

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 – 039 – 942