Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci po służbie zatrzymali mężczyznę, który zaatakował przypadkową kobietę

Data dodania: 9 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław Dolny Śląsk

Po raz kolejny policjanci swoim zachowaniem pokazali, że dbają o bezpieczeństwo obywateli w KAŻDEJ sytuacji, niezależnie od tego czy są na służbie, czy w czasie wolnym. Dwóch funkcjonariuszy dolnośląskiej komendy wojewódzkiej bez chwili wahania zareagowało, gdy podczas spaceru zauważyli mężczyznę, bijącego po twarzy bezbronną kobietę. Szybkie i sprawne działanie pozwoliło obezwładnić agresora i uchronić poszkodowaną przed poważnymi obrażeniami.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło we Wrocławiu w okolicy Teatru Muzycznego Capitol. Do siedzącej na ławce kobiety szybkim krokiem zbliżył się mężczyzna. Nic nie zapowiadało, aby miał wobec niej wrogie zamiary. Jednak, gdy stanął bezpośrednio przed nią, wymierzył jej kilka ciosów pięścią w twarz. Poszkodowana zaskoczona zaistniałą sytuacją nie miała żadnych szans na obronę.

Całe zajście dostrzegli dwaj funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy w czasie wolnym przechodzili nieopodal. Bez chwili wahania podjęli decyzję o natychmiastowej reakcji. Życie i zdrowie kobiety było zagrożone, więc musieli działać błyskawicznie. Podbiegli do agresora i starali się go obezwładnić, sami otrzymując przy tym kilka ciosów. Mężczyzna został poinformowany o tym, że ma do czynienia z mundurowymi, mimo to postanowił ich zaatakować. Jednak jego agresja na nic się zdała, ponieważ policjanci przy pomocy odpowiednich technik obezwładniających sprowadzili go do parteru i przy pomocy świadków wezwali na miejsce patrol będący w służbie.

Zatrzymany mężczyzna próbował jeszcze się oswobodzić, szarpiąc się i odgrażając, lecz doświadczeni funkcjonariusze opanowali sytuację i spokojnie czekali, aby przekazać sprawcę napaści swoim kolegom.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że mężczyzna zaatakował przypadkową kobietę, z którą nigdy wcześniej nie miał styczności. Wezwani już wcześniej ratownicy medyczni przeprowadzili badanie pokrzywdzonej, na szczęście nie odniosła ona poważniejszych obrażeń. Natomiast agresor, który jak się okazało był nietrzeźwy, badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu, trafił do policyjnego aresztu. Teraz funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto przeprowadzą szereg czynności, które pozwolą wyjaśnić wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Dzięki przytomnej postawie i zdecydowanej reakcji mundurowych, którzy znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie, udało się uchronić kobietę przed poważnymi następstwami napaści.

Ich zaangażowanie i heroiczna postawa, jaką się wykazali, jest godna podziwu i naśladowania. Wielu mogłoby nazwać ich bohaterami, jednak dla nich to po prostu naturalna reakcja na zaistniałe zagrożenie. Jako policjanci z podobnymi sytuacjami spotykają się każdego dnia, służąc obywatelom dla ich bezpieczeństwa.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk