Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

Data dodania: 19 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Uciekał samochodem przez kilka kilometrów i usiłował potrącić funkcjonariusza, który zamierzał zatrzymać go do kontroli drogowej. Po pościgu został zatrzymany przez policjantów z Legnicy. 44-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 17:10 na ulicy Wrocławskiej w Legnicy doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący osobową Toyotą zatrzymał się tuż przed przejściem dla pieszych, żeby przepuścić przechodnia. Jadący za nim kierowca Opla, nie wyhamował i uderzył w tył jego auta, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony natychmiast powiadomił o tym Policję i pojechał za sprawcą kolizji, podając jednocześnie dyżurnemu kierunek jego ucieczki.

Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Kierowca jednak pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać do kontroli. Po kilku przejechanych kilometrach funkcjonariusze zablokowali mu drogę. Policjant wyszedł z radiowozu, żeby zatrzymać mężczyznę i wtedy kierowca opla widząc podchodzącego do niego funkcjonariusza, wycofał pojazd, a następnie dynamicznie ruszył na niego.

Policjant wyciągnął broń służbową i ostrzegając o jej użyciu oddał strzał ostrzegawczy, a następnie odskoczył w bok, żeby nie zostać potrąconym. Mężczyzna mimo to nie zatrzymał się i dalej kontynuował ucieczkę. Jadąc brawurowo kilka kilometrów dalej, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Następnie opuścił auto i zaczął uciekać pieszo do lasu.

Został zatrzymany przez policjantów. Uciekinierem okazał się 44–letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 1,4 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za szereg wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym, które popełnił oraz czynną napaść na funkcjonariusza.

Przypomnijmy, że zgodnie z nowym przepisami, które weszły w życie 1 czerwca br., za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast osoba, która dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego musi się liczyć z odpowiedzialnością karną nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Legnicy
sierż. szt. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649