Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci po pościgu zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę - pędził 170 km/h

Data dodania: 1 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Dzierżoniowa zatrzymali pijanego kierującego. Zanim jednak do tego doszło 40-latek był sprawcą kilku kolizji m.in. z ciągnikiem rolniczym oraz kombajnem, nie zatrzymał się do kontroli, usiłował przejechać policjanta i pędził z prędkością około 170 km/h. Po zatrzymaniu kierowcy okazało się, że ma on ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Już usłyszał zarzuty i za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Pełniący służbę patrolową funkcjonariusze dzierżoniowskiej drogówki, na drodze krajowej nr 8, w ubiegłym tygodniu w Radzikowie, zauważyli jadący z nadmierną prędkością samochód. Poruszający się za nim pojazd zatrzymał się i policjanci otrzymali informację, że kierujący przejeżdżającym samochodem był uczestnikiem dwóch zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Dogonili samochód w Łagiewnikach, gdzie stał na czerwonym świetle. Policjanci stanęli przed nim. Gdy wyszli z radiowozu kierowca skody cofnął i z impetem ruszył na interweniującego funkcjonariusza. Gdyby nie natychmiastowa reakcja, uskok i schowanie za radiowozem mogło dojść do tragedii. Mundurowi ponownie ruszyli za uciekającym pojazdem, który szarżując uderzył w ciągnik rolniczy i kombajn. Momentami gnał z prędkością około 170 km/h.

Na szczęście nie trwało to długo. Policjanci wykorzystali problemy techniczne z samochodem i zatrzymali przy wjeździe do Wilkowa Wielkiego 40-letniego mężczyznę. Jednocześnie podziękowania należą się kierowcy samochodu ciężarowego, który widząc zaistniałą sytuację zatrzymał swój pojazd przed uciekinierem uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Jak się okazało kierowca skody był kompletnie pijany - miał ponad 2,3 promila. Następnego dnia usłyszał zarzuty: kierowania w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli i narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia interweniującego policjanta. Odpowie także za szereg wykroczeń.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podkom. Marcin Ząbek
tel. 606-230-794