Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali złodzieja kabli elektrycznych z dźwigu

Data dodania: 17 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Funkcjonariusze dzierżoniowskiej policji zatrzymali po pościgu mężczyznę, który ukradł przewody elektryczne. Sprawca wcześniej odciął je z dźwigu, który pracował przy budowie obwodnicy. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę nie mniejszą niż 6,5 tys. złotych. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

15 listopada br., przed 19.00 dyżurna Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymała zgłoszenie o osobie, której zachowanie może wskazywać na to, że dokonała kradzieży i próbuje chować łup do plecaka. Policjanci dysponując rysopisem udali się we wskazane miejsce, jednak nikogo nie zastali. Funkcjonariusze nie poprzestali na tym i sprawdzili okolicę. Nieopodal zauważyli odpowiadającego opisowi mężczyznę, który na widok policjantów coś odrzucił i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg, który nie trwał długo. Już po chwili mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 52 - letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego. W jego plecaku ujawniono różnego rodzaju kable.

Dalsze czynności wykazały, że pochodzą one z kradzieży i zostały odcięte z dźwigu, który pracował przy budowie wiaduktu nowo powstającej obwodnicy. Powiadomiono przedstawiciela pokrzywdzonego podmiotu, który po przybyciu na miejsce oszacował straty na kwotę nie mniejszą niż 6500 złotych.

Sprawca kradzieży był pijany, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. 606-230-794

 

Galeria