Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci pilotowali samochód z rodzącą kobietą

Data dodania: 4 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Niecodzienny pilotaż przeprowadzili policjanci legnickiej drogówki. Podczas posterunku pełnionego przez nich na jednej z ulic, podjechał kierowca i oznajmił, że wiezie do szpitala swoją żonę. Kobieta zaczęła rodzić, liczyła się każda minuta. Policjanci bez chwili namysłu, z wykorzystaniem sygnałów uprzywilejowania, pilotowali rodzinę do szpitala w Legnicy. Chwilę po przyjeździe, kobieta urodziła synka.

Ta niecodzienna, ale szczęśliwie zakończona interwencja rozpoczęła się na ul. Chojnowskiej w Legnicy w godzinach późno - popołudniowych. Do policjantów podjechał kierowca samochodu osobowego, który oznajmił, że wiezie do szpitala żonę, której odeszły wody i już zaczęła rodzić.

Mieszkaniec zwrócił się o pomoc do policjantów, żeby pomogli mu jak najszybciej dotrzeć do szpitala. Funkcjonariusze drogówki błyskawicznie podjęli decyzję. Natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania i pilotowali samochód z rodziną do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. O całej sytuacji powiadomili dyżurnego, który uprzedził o tym personel izby przyjęć.

Kobieta w samą porę trafiła na salę porodową, gdzie po niedługim czasie na świat przyszedł zdrowy chłopiec.

Gratulujemy szczęśliwym rodzicom.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649