Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci otrzymali kolejne nowe pojazdy służbowe

Data dodania: 21 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Dziś w siedzibie Wydziału Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu funkcjonariusze z jednostek terenowych województwa dolnośląskiego odebrali nowe pojazdy służbowe, które w perspektywie kilku dni pojawią się na ulicach. Policjanci z Dolnego Śląska otrzymają łącznie kilkadziesiąt radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych m.in. takich marek jak: Volkswagen T6, Kia Ceed, Hyundai I20, Opel Mokka i Astra, a także Suzuki SX4 S-CROSS. W uroczystym przeglądzie i przekazaniu nowych radiowozów wzięli udział: Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Tomasz Trawiński wraz z Zastępcami - inspektorem Dariuszem Wesołowskim i inspektorem Andrzejem Łuczyszynem.

Polska Policja zakupiła różnego rodzaju pojazdy służbowe dla wielu jednostek z terenu całego kraju. Trafią one do policjantów służb patrolowo-interwencyjnych, a także operacyjnych. Wszystkie zakupione pojazdy zostały wcześniej specjalnie przystosowane do służby w Policji zgodnie z przygotowaną przez funkcjonariuszy specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania. 

Zakup blisko połowy z pojazdów, które trafią do jednostek terenowych, sfinansowano ze środków pochodzących z budżetu państwa przekazanych przez Komendę Główną Policji. Reszta radiowozów sfinansowana została w połowie ze środków budżetowych Policji, a w połowie ze środków przekazanych przez samorządy lokalne województwa.

Dolnośląscy policjanci otrzymają kilkadziesiąt pojazdów wielozadaniowych. Będą to m.in. Volkswageny typu bus, w wersji T6, a także auta osobowe takie jak: Kia Ceed, Hyundai I20, Opel Mokka i Astra z napędem na przednią oś, a także Suzuki SX4 S-CROSS z napędem 4x4. Wszystkie pojazdy wyposażone zostały w silniki benzynowe o pojemności od 1248 cm3  do 1984 cm3  i mocy od 75 do 150 KM, zależnie od wersji. Pojazdy wykorzystywane będą głównie do realizacji zadań prewencyjnych oraz służby patrolowej.

Dziś przegląd i przekazanie nowych radiowozów przeprowadzili Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Tomasz Trawiński wraz Zastępcami - inspektorem Dariuszem Wesołowskim i inspektorem Andrzejem Łuczyszynem.

Pierwszą partię aut odebrali funkcjonariusze powiatów: jeleniogórskiego, oławskiego, kłodzkiego, dzierżoniowskiego, trzebnickiego, lubańskiego, górowskiego, bolesławieckiego, złotoryjskiego, strzelińskiego i wrocławskiego.

kom. Kamil Rynkiewicz 

 

 

Galeria