Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odzyskali skradziony samochód ciężarowy i gotówkę w kwocie ponad 10 tys. złotych

Data dodania: 5 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

Trzebniccy policjanci zajmujący się sprawą włamania do domu i kradzieży samochodu, już kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego. Funkcjonariusze odzyskali też samochód i skradziony portfel z pieniędzmi w kwocie 10,5 tys. złotych. Odzyskane mienie zwrócono pokrzywdzonemu. Podejrzany mieszkaniec powiatu trzebnickiego już usłyszał w tej sprawie zarzuty. Za czyny, o które jest teraz podejrzany, może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci, podczas nieobecności właścicieli jednej z posesji w powiecie trzebnickim doszło do włamania. Łupem sprawcy padł portfel ukryty w szafce nocnej z pieniędzmi w kwocie 10 ,5 tys. złotych. Do oddalenia się z miejsca przestępstwa posłużył sprawcy skradziony z terenu posesji samochód ciężarowy.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego, w wyniku intensywnie prowadzonych działań, już kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów jadąc właśnie skradzionym samochodem. Zatrzymanym okazał się mieszkaniec powiatu trzebnickiego.

W wyniku dalszych działań funkcjonariusze odnaleźli również skradziony portfel. Odzyskane mienie zwrócono pokrzywdzonemu, a zatrzymany mężczyzna już usłyszał zarzuty włamania i kradzieży. Przypomnijmy, że za włamanie i kradzież mienia grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Trzebnica)

 


 

Galeria