Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odzyskali skradziony samochód

Data dodania: 14 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Działania funkcjonariuszy świdnickiej komendy doprowadziły do namierzenia i odzyskania skradzionego samochodu osobowego. Pojazd został zlokalizowany w rejonie pól uprawnych na terenie gminy Świdnica. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności związane z tym zdarzeniem. Osobie odpowiedzialnej za kradzież auta grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w wyniku podjętych działań odzyskali samochód o wartości 12 tys. złotych. Do kradzieży auta doszło na terenie gminy Świdnica. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia zajęli się sprawą i przeprowadzili szereg różnego rodzaju czynności procesowych oraz pozaprocesowch, mających na celu odzyskanie pojazdu i zatrzymanie osoby podejrzanej o ten czyn. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze namierzyli skradziony samochód. Auto znajdowało się w rejonie pól uprawnych.

Obecne działania funkcjonariuszy świdnickiej komendy ukierunkowane są na zatrzymanie osoby podejrzanej o kradzież pojazdu. Odzyskany samochód po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych trafi do właściciela. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów, za włamanie i kradzież mienia, sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
asp. Szymon Szczepaniak
tel. 607 – 317 – 642