Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odzyskali skradziony motocykl i zatrzymali podejrzanego, który jechał samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego

Data dodania: 26 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci z pionu kryminalnego wałbrzyskiej komendy odzyskali skradziony pod koniec września z garażu motocykl i zabezpieczyli elektronarzędzia z zatartymi numerami identyfikacyjnymi, które mogą pochodzić z innych włamań do pomieszczeń gospodarczych usytuowanych na terenie miasta. Funkcjonariusze do tej sprawy zatrzymali wałbrzyszanina, kiedy jechał samochodem osobowym pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami. Ponadto mężczyzna był dodatkowo osobą poszukiwaną do odbycia kary za popełnione wcześniej inne przestępstwa. Za kradzież z włamaniem zatrzymanemu może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu na podstawie czynności operacyjnych zatrzymali 29-latka. Policjanci ustalili, że to właśnie w jego garażu znajduje się skradziony kilka tygodni wcześniej motocykl o wartości 6 tys. zł.

Zatrzymany mężczyzna trafił już do zakładu karnego na najbliższe 8 miesięcy, gdyż został wcześniej skazany przez sąd na karę pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków. Teraz odpowie za kradzież z włamaniem, za co może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas sprawdzania innego pomieszczenia w tej sprawie policjanci znaleźli kilkanaście sztuk elektronarzędzi i zagęszczarkę. Funkcjonariusze obecnie ustalają do kogo mogą należeć inne zabezpieczone przedmioty i jeżeli potwierdzi się, że zostały one skradzione, funkcjonariusze 29-latkowi w niedługim czasie postawią kolejne zarzuty.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

 

Załączniki

$esc.html($item.icon)

FILM

9 MB

Galeria

Powiązane wiadomości