Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odzyskali skradzione rowery i zatrzymali podejrzanych

Data dodania: 28 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Policjanci z powiatu polkowickiego ustalili i zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu. Okazało się, że dwóch z nich ukradło rower o wartości 1000 zł znajdujący się przy radwanickim ośrodku zdrowia. Kontynuując dalsze działania w tej sprawie, funkcjonariusze namierzyli także pasera. Policjanci odzyskali w sumie dwa jednoślady. Całej trójce może teraz grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Radwaniccy dzielnicowi po uzyskaniu informacji o kradzieży roweru spod ośrodka zdrowia, natychmiast podjęli w tej sprawie czynności. Już po kilku chwilach policjanci ustalili, że za kradzieżą stoi dwóch 25-latków. Funkcjonariusze po zatrzymaniu sprawców odzyskali jednoślad pochodzący z przestępstwa, który był ukryty pod plandeką na jednej z radwanickich posesji. Policjanci przekazali rower o wartości 1000 zł właścicielowi.

Okazało się, że jeden z zatrzymanych odpowiada także za inną kradzieżą roweru, do której doszło w Radwanicach na początku bieżącego miesiąca. Czynności kontynuowane przez polkowickich kryminalnych zaprowadziły ich do Głogowa, gdzie zatrzymali 32-letniego mężczyznę i odzyskali kolejny rower o wartości 800 złotych.

25-latkowie ostatecznie usłyszeli zarzuty kradzieży, za co mogą trafić do zakładu karnego na okres do 5 lat. Z karą pozbawienia wolności w identycznym wymiarze musi się liczyć również 32-letni głogowianin, który odpowie za przestępstwo paserstwa.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

Galeria