Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odzyskali skradzione mienie o wartości 22.000 zł- sprawca zatrzymany

Data dodania: 29 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zatrzymali sprawcę licznych przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież auta, motocykla, a także o dokonanie dwóch włamań. Policjanci odzyskali w tej sprawie mienie o łącznej wartości około 22.000 zł. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie realizowali czynności związane ze zdarzeniami dotyczącymi kradzieży auta i motocykla oraz włamań do mieszkania i garażu.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 21-letniego mężczyznę. Odzyskali skradziony pojazd, jak i motocykl. W chwili zatrzymania mężczyzna miał już przygotowaną podrobioną umowę sprzedaży skradzionego auta.

W toku dalszych czynności okazało się, że młody mężczyzna odpowiedzialny jest także za dwa inne zdarzenia - kradzieże z włamaniem do mieszkania i garażu. Z tych pomieszczeń 21-latek zabrał narzędzia i sprzęt elektroniczny. Większość z przedmiotów powróciła do właścicieli.

Funkcjonariusze sprawdzają czy zatrzymany nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu czynów.

Mieszkaniec powiatu wołowskiego odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Wołowie
st. sierż. Marzena Pawlik
tel. 606-364-011