Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odzyskali skradzione auto o wartości 220 tys. zł i zatrzymali podejrzanego obcokrajowca

Data dodania: 30 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Funkcjonariusze z Lubina i Polkowic dzięki skoordynowanym działaniom zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu osobowego, którego wartość oszacowano na blisko 220 tysięcy złotych. W trakcie działań policjanci odzyskali skradzione auto, które padło łupem przestępcy. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a sąd analizując zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy tymczasowo aresztował go na okres 2 miesięcy.

Wspólne działania policjantów z Lubina i Polkowic pozwoliły namierzyć pojazd, który został skradziony na terenie Niemiec. Funkcjonariusze odzyskali samochód o wartości 220 tysięcy złotych w chwili, gdy podjęli interwencję na terenie Michałowa w gminie Chocianów. W tym samym momencie funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który znajdował się w pojeździe.

Początkowo obywatel Litwy swoją postawą próbował skierować policjantów na fałszywy trop. Jednak na podstawie materiału dowodowego funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu 39-latkowi Litwy kradzież z włamaniem, do której ostatecznie się przyznał.

Sąd Rejonowy w Lubinie w świetle zgromadzonych dowodów wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 39-latka na okres 2 miesięcy. Obywatelowi Litwy za czyn, o który jest podejrzany grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Polkowicach
sierż.szt. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

Odzyskany luksusowy samochód osobowy