Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odzyskali skradzione auto

Data dodania: 7 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Funkcjonariusze z Wrocławia podczas nocnej służby zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego. Wkrótce okazało się, że numery znajdujące się na tablicach rejestracyjnych pojazdu i te na nalepce kontrolnej różnią się. Dalsze działania policjantów potwierdziły, że auto zostało skradzione z parkingu. Osoby mogące mieć związek z kradzieżą zatrzymano, a samochód został zabezpieczony.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu patrolując w nocy rejon Grabiszynka zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, w którym  podczas sprawdzania dokumentów oraz stanu technicznego zauważyli różnicę między numerami na tablicach rejestracyjnych oraz na nalepce kontrolnej. Policjanci postanowili wyjaśnić tą niezgodność i sprawdzili nr VIN, który odczytali z tabliczki na stałe przytwierdzonej do karoserii auta. Po weryfikacji w systemach policyjnych, mobilny terminal wykazał, że pojazd o takim numerze został skradziony na jednym z parkingów i obecnie poszukują go policjanci z Dzierżoniowa.

Policjanci zabezpieczyli poszukiwany samochód, a osoby mogące mieć związek z jego kradzieżą przewieźli na komisariat w celu wyjaśnienia całej sytuacji. Obecnie funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie postępowanie mające na celu ustalenie okoliczności, w jakich auto zostało skradzione.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Monika Perec
693 – 403 – 817