Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odzyskali samochód i zatrzymali pasera

Data dodania: 9 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Funkcjonariusze z Bolesławca odzyskali skradziony samochód i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Pojazd został przekazany właścicielom. Zatrzymanemu za czyn, o który jest podejrzany może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Bolesławieccy policjanci w trakcie pełnionej służby na terenie miasta zauważyli kierującego samochodem na zgorzeleckich tablicach rejestracyjnych. Ten na widok radiowozu wykonał gwałtowny manewr i zmienił kierunek jazdy. W związku z tym funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania kierowcy. Kiedy pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej okazało się, że pochodzi z kradzieży, która miała miejsce w listopadzie 2017 roku. Kierujący samochodem, 49-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego został zatrzymany.

Ponadto okazało się, że mężczyzna był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Na podstawie zebranych dowodów i informacji policjanci postawili 49-latkowi zarzut paserstwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Odzyskany samochód został przekazany właścicielom.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

 

 

Galeria