Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odzyskali ponad 450 monet kolekcjonerskich i gotówkę w różnych walutach – 3 osoby zatrzymane

Data dodania: 28 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Wspólne działania policjantów z Bolesławca i Polkowic skutkowały zatrzymaniem 3 osób podejrzanych o włamanie i kradzież sejfu. W wyniku działań mundurowi odzyskali złote i srebrne monety kolekcjonerskie oraz pieniądze. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie o włamaniu. W wyniku przestępstwa pokrzywdzony utracił sejf z zawartością kolekcji monet i gotówki w różnej walucie. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Bolesławiec. Na podstawie zebranych informacji ustalono, że sprawcy mogą przebywać na terenie powiatu polkowickiego. Bolesławieccy policjanci natychmiast nawiązali współpracę z mundurowymi z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, co zaowocowało zatrzymaniem 3 osób.

Pierwsze zatrzymania dotyczyły pary, 24-letniej mieszkanki powiatu bolesławieckiego oraz jej chłopaka - 29-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego. W wyniku dalszych czynności zastał ustalony i zatrzymany wspólnik pary włamywaczy, 25-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Podczas sprawdzenia garażu użytkowanego przez jednego ze sprawców, policjanci zauważyli dziurę w ścianie. Okazało się, że ściana była podwójna i właśnie tam przestępcy ukryli gotówkę zdobytą w wyniku włamania.

Odzyskano ponad 50 tys. złotych, nie mniej niż 3 tys. Euro i korony czeskie. Dalsze czynności doprowadziły również do odzyskania srebrnych i złotych monet kolekcjonerskich, które policjanci znaleźli w pobliskich zaroślach. Monety były ukryte w dwóch plecakach. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. A. Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990 

 

Galeria

Powiązane wiadomości