Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odzyskali pojazd skradziony na terenie Czech oraz zabezpieczyli prekursory służące do produkcji narkotyków

Data dodania: 13 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Funkcjonariusze z jaworskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który na terenie posesji ukrywał quada skradzionego w Czechach. Ponadto posiadał urządzenia i prekursory służące do produkcji środków odurzających. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Bolkowie uzyskali informację o osobie, która na terenie posesji może ukrywać skradziony pojazd typu quad. Podczas sprawdzenia ogrodzonej łąki za domem, funkcjonariusze ujawnili przyczepę do zbioru siana, na której stał przykryty plandeką oraz snopkami słomy quad. Po sprawdzeniu pojazdu podejrzenia potwierdziły się. Ustalono, że został on skradziony na terenie Czech. Ponadto policjanci kontynuując sprawdzanie znaleźli torbę podróżną, we wnętrzu której znajdowała się krystaliczna substancja zawinięta w aluminiową folię, butelki z różnego rodzaju cieczami, młynek oraz palnik. Zabezpieczone kryształki w ilości 1345 gramów oraz 500 mililitrów płynów po wstępnej analizie laboratoryjnej okazały się prekursorami służącymi do wytwarzania środków odurzających lub substancji psychotropowych. Dotyczy to również pozostałych przedmiotów w postaci ciśnieniowego palnika, menzurek, elektrycznego młynka, strzykawek oraz wagi, które nierozerwalnie połączone są z wytwarzaniem narkotyków.

Zatrzymany właściciel posesji, 48-letni mieszkaniec gminy Bolków, usłyszał zarzuty paserstwa oraz posiadania prekursorów i urządzeń służących do wytwarzania środków odurzających. Czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603 - 039 - 942 

 

Galeria