Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odzyskali pojazd skradziony kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec. Kierowca był nietrzeźwy.

Data dodania: 12 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci na drodze wojewódzkiej nr 328 położonej na odcinku Gminy Chojnów zatrzymali do kontroli mężczyznę, który poruszał się samochodem skradzionym kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec. Wartość odzyskanego pojazdu to kwota ponad 27 tysięcy złotych. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Podejrzany usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Legnicy na drodze wojewódzkiej nr 328 zauważyli pojazd, którego kierujący na widok radiowozu zaczął wykonywać nieprawidłowe manewry na drodze. Sposób jazdy oraz zachowanie kierowcy wpłynęło na decyzję funkcjonariuszy o jego sprawdzeniu. Już po chwili okazało się, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci sprawdzili także pojazd, którym poruszał się 38-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Jak wynikało z policyjnych systemów, samochód kilka godzin wcześniej został skradziony na terenie Niemiec. Wartość odzyskanego przez policjantów auta to ponad 27 tysięcy złotych.

Podejrzany w tej sprawie 38 - latek usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskany pojazd zostanie teraz przekazany właścicielowi.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 504 – 798 – 649