Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odzyskali akcesoria samochodowe wartości blisko 21 tysięcy złotych i zatrzymali pasera, który chciał wprowadzić je do dalszej sprzedaży

Data dodania: 31 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu odzyskali skradzione mienie o wartości blisko 21 tysięcy złotych. To wyprodukowane do najnowszej wersji znanej marki samochodów zaciski hamulcowe. Zniknęły one podczas transportu na terenie Czech pośrednikowi, który miał dostarczyć je z jednego z działających na terenie Wałbrzycha przedsiębiorstw motoryzacyjnych, właśnie do tego kraju. W tej sprawie zatrzymano 1 osobę, która odpowie za paserstwo.

Wałbrzyscy funkcjonariusze wykorzystali zdobyte wcześniej informacje własne i ustalili, że utracone w marcu tego roku mienie, ukryte jest w jednej z firm w Wielkopolsce. Działania operacyjne doprowadziły policjantów do Wydartowa. Tam także dokonali sprawdzeń pomieszczeń i odnaleźli, a następnie zabezpieczyli 12 zacisków hamulcowych do najnowszej wersji samochodów o wartości blisko 21 tysięcy złotych. Utracone na terenie Czech mienie wałbrzyscy policjanci odzyskali w całości.

Podczas przeprowadzonych na miejscu zdarzenia czynności procesowych, funkcjonariusze zatrzymali dodatkowo 52-letniego mieszkańca Wydartowa, który jak się okazało zakupił  po zaniżonej cenie skradzione części samochodowe poza naszą granicą i przywiózł do Polski w celu dalszej nielegalnej sprzedaży. Mężczyźnie za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Obecnie trwają dalsze czynności operacyjne przy współpracy z czeską Policją.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Powiązane wiadomości