Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odzyskali 3 skradzione samochody i zatrzymali podejrzanych

Data dodania: 31 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Oławscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzieże i włamania do samochodów osobowych z terenu Dolnego Śląska. Funkcjonariusze ustalili i odzyskali skradzione pojazdy. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Oławscy funkcjonariusze ujawnili na poboczu drogi biegnącej przez las w Janikowie pojazd, który jak się okazało, został skradziony dzień wcześniej we Wrocławiu. Auto było otwarte. Technicy policyjni zabezpieczyli wszelkie ślady znajdujące się w samochodzie i to one pomogły funkcjonariuszom do wytypowania sprawców tego przestępstwa.

Ustalenia okazały się trafne - dwaj mieszkańcy Oławy w wieku 19 i 23 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Podejrzani przyznali się do kradzieży pojazdu pozostawionego w lesie i do dwóch innych kradzieży z włamaniem do samochodów, które miały miejsce we wrześniu, br. w Oławie. Policjanci odzyskali auta i zwrócili je właścicielom.

Prowadzone postępowanie wykazało, że zatrzymani dokonali jeszcze kilku kradzieży z włamaniem na terenie powiatu oleśnickiego. Aktualnie funkcjonariusze sprawdzają, czy mężczyźni nie mają na koncie jeszcze innych przestępstw przeciwko mieniu.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605-316-497