Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odwiedzili półkolonistów i spotkali się z przedszkolakami

Data dodania: 5 lipca 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Koniec roku szkolnego pozwala na odpoczynek od codziennych szkolnych obowiązków. Dla niektórych jest to również okazja do aktywnego spędzania czasu, m.in. w ramach półkolonii. W ubiegłym tygodniu średzcy policjanci odwiedzili uczniów z Malczyc, którzy w ten właśnie sposób postanowili spędzić swoje wakacje. Z kolei przedszkolaki ze Szczepanowa odwiedziły policjantów w ich miejscu pracy w Środzie Śląskiej.

Zarówno uczestnicy półkolonii organizowanej przez Szkołę Podstawową w Malczycach, jak też przedszkolaki ze Szczepanowa podczas zwiedzania komendy w Środzie Śląskiej, spotkały się z policjantką, która przypomniała im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wszystko to w ramach realizowanej przez średzkich funkcjonariuszy akcji prewencyjnej pn.: „Bezpieczne wakacje 2016”.

Szczególnie wiele uwagi poświęcono rozmowom na temat bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Przy okazji spotkania z młodymi uczestnikami ruchu drogowego nie mogło zabraknąć informacji dotyczącej bezpiecznego podróżowania, w tym zapinania pasów bezpieczeństwa i korzystania z fotelików samochodowych, a także kilku wskazówek na temat odblasków oraz numerów alarmowych.

Dla zwiedzających Komendę Powiatową Policji w Środzie Śląskiej dzieci z Przedszkola Publicznego w Szczepanowie policjanci przygotowali wiele atrakcji. Poza prezentacją multimedialną dotyczącą bezpiecznego spędzania wakacji, przedszkolaki miały możliwość założenia alkogogli – okularów obrazujących sposób widzenia przez osobę znajdującą się pod wpływem alkoholu. Każdy mógł odcisnąć swoje palce lub całe dłonie na specjalnych kartach pamiątkowych. Wszyscy otrzymali też pieczątkę Komisarza Lwa – maskotki dolnośląskiej policji, a także odblaskowy radiowóz.

Dzieci miały też możliwość obejrzenia sprzętu wykorzystywanego przez policjantów w codziennej służbie, w tym radiowozu oraz zwiedzenia "centrum dowodzenia" jednostki, czyli dyżurki.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093

 

 

Galeria