Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odnaleźli zaginioną 88 – latkę

Data dodania: 4 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania starszej kobiety, która wyszła na zakupy, nie wracając do domu przez dłuższy czas. Zaniepokojona rodzina powiadomiła Policję o zaginięciu 88-letniej mieszkanki Jawora. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli intensywne poszukiwania. Po blisko trzech godzinach starsza kobieta została odnaleziona na terenie jednego z miejscowych marketów. Okazało się, że nieświadoma całej sytuacji, pochłonięta zwiedzaniem miejscowych sklepów straciła orientację w czasie.

Policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania po tym, jak oficer dyżurny jaworskiej komendy otrzymał informację od zaniepokojonej córki, że jej 88-letnia mama wyszła rano na zakupy i od kilku godzin nie ma z nią żadnego kontaktu.

Funkcjonariusze blisko trzy godziny sprawdzali wszystkie placówki handlowe, kościoły, przychodnie i szpitale znajdujące się na terenie Jawora. Do niektórych miejsc wracali kilka razy ponieważ ustalono, że zaginiona może się przemieszczać. Takie działania doprowadziły w konsekwencji do szczęśliwego końca.

Policjanci współpracując z obsługą sklepów uzyskali informację, że na terenie jednego z miejscowych marketów może przebywać starsza kobieta odpowiadająca rysopisem poszukiwanej. Przypuszczenia szybko się potwierdziły. Funkcjonariusze odnaleźli 88-letnią jaworzankę, która nieświadoma całej sytuacji, pochłonięta zwiedzaniem sklepów straciła orientacje w czasie. Cała i zdrowa została przekazana pod opiekę członków rodziny.

Pamiętajmy aby nie przechodzić obojętnie obok osób, które mogą potrzebować naszej pomocy. Szczególnie tyczy się to osób starszych, które mogą mieć problemy z prawidłową oceną rzeczywistości i otaczającego ich świata. Nasze zaangażowanie może pomóc w ich szybszym powrocie do domu.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603-039-942

 

Galeria