Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odnaleźli poszukiwane nastolatki. Ukrywały się w Głuszycy

Data dodania: 10 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy miejskiej w Wałbrzychu, Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, dzięki przeprowadzonym czynnościom operacyjnym, ustalili miejsce ukrywania się dwóch nieletnich dziewczyn w wieku 13 i 15 lat. Nastolatki kilka tygodni temu samowolnie oddaliły się z wycieczki zorganizowanej przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy we Wrocławiu, do którego wcześniej trafiły decyzją sądu.

Policjanci w Cieszynie, skąd pochodzi jedna z poszukiwanych nastolatek, otrzymali informację o ewentualnym miejscu pobytu 15-latki oraz jej młodszej koleżanki na terenie Głuszycy i poinformowali o tym fakcie wałbrzyskich funkcjonariuszy. Dzięki bardzo dobrej współpracy pomiędzy jednostkami Policji to właśnie tam skierowali swoje działania mundurowi.

Funkcjonariusze pozytywną informację o odnalezieniu ukrywających się nieletnich potwierdzili dzisiaj około godziny 7.30. Młode dziewczyny zostały zatrzymane w jednym z mieszkań na terenie tej miejscowości. Obu nastolatkom nic się nie stało. 13 i 15-latka zostaną teraz przewiezione przez policjantów do Młodzieżowego Ośrodka
Wychowawczego we Wrocławiu.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995