Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci oddali krew, w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą”

Data dodania: 21 marca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

20 marca br. w klubie HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie miała miejsce odbywająca się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zbiórka krwi. Działania te zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”. Dzierżoniowscy policjanci oraz przedstawiciele innych służb mundurowych, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddali ten ratujący życie płyn, na rzecz chorych i ofiar wypadków. 

Ogólnopolska akcja pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka ma na celu pomoc chorym i potrzebującym, a także oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym, którzy w ramach zbrojnego podziemia antykomunistycznego przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

Funkcjonariusze ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w wykonywany zawód i doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew w szczególności poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, a także chorym, dzieciom i seniorom. Dlatego też do prowadzonej akcji włączyli się policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, którzy wraz z innymi przedstawicielami służb mundurowych – dzierżoniowskiego aresztu śledczego oraz straży pożarnej, oddali krew na ten szczytny cel. W kampanii wzięli udział także niezwiązani z mundurem mieszkańcy naszego miasta, w tym uczniowie szkół ponadpodstawowych. 

Dzięki dużemu zainteresowaniu łącznie zebrano ponad 16 litrów krwi od 35 honorowych dawców.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała
tel. 606-230-794 

 

Galeria