Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci oddali krew, w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą”

Data dodania: 17 marca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Wczoraj w Świdnicy miała miejsce odbywająca się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zbiórka krwi, zorganizowana w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą”. Świdniccy policjanci oraz przedstawiciele innych służb mundurowych, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddali ten ratujący życie płyn, na rzecz chorych i ofiar wypadków. Łącznie zebrano prawie 16 litrów krwi.

Ogólnopolska akcja pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka ma na celu pomoc chorym i potrzebującym, a także oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym, którzy w ramach zbrojnego podziemia antykomunistycznego przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

W tych szczytnych działaniach udział biorą funkcjonariusze służb MSWiA: policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Akcję mogą oczywiście wspierać także osoby nie związane z mundurem.

Wczoraj do Świdnicy, na plac przed dworcem PKP, przyjechał w tym celu tzw. „krwiobus” z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Do akcji czynnie włączyli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy,  którzy wraz z innymi przedstawicielami służb mundurowych - świdnickiego Aresztu Śledczego oraz Straży Miejskiej, oddali krew na ten szczytny cel. W kampanii wzięli udział także nie związani z mundurem mieszkańcy naszego miasta.

Dzięki dużemu zainteresowaniu, zarówno ze strony funkcjonariuszy, jak i cywili, łącznie zebrano prawie 16 litrów krwi.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Świdnicy
asp. szt. Grzegorz Oleśkiewicz
tel. 607-317-642

 

 

Galeria