Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci namierzyli poszukiwanego oszusta

Data dodania: 8 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Czynności operacyjne przeprowadzone przez polkowickich policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który zmieniając miejsca przebywania i mieszkając za granicą, ukrywał się przed organami ścigania od 13 lat. O dalszym 61-latka zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Polkowicach prowadząc poszukiwania za byłym mieszkańcem Polkowic ustalili jego obecne miejsce pobytu. 61-latek był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Lubinie, m.in. w związku z podejrzeniem o liczne oszustwa.

Podczas intensywnych poszukiwań mężczyzny policjanci zastosowali wiele metod i form pracy operacyjnej, stale sprawdzali miejsca, w których poszukiwany mógł przebywać. Z informacji, jakie udało się zebrać funkcjonariuszom wynikało, że mężczyzna zmieniał adresy. Ostatecznie ustalili, że były mieszkaniec Polkowic przebywa na terenie Niemiec. Dzięki dużemu zaangażowaniu w proces poszukiwawczy policjantom udało się go namierzyć i doprowadzić do jego powrotu do Polkowic, gdzie został ostatecznie zatrzymany.

61-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubinie, gdzie zostały przeprowadzone z jego udziałem czynności procesowe. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600 - 229 - 096