Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzanego - tymczasowy areszt za włamania do domów

Data dodania: 6 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Lubańscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem do domów. Skradzione mienie oszacowano na łączną kwotę 33 tys. złotych. Funkcjonariusze praktycznie w całości odzyskali zrabowane przedmioty. Wobec sprawcy sąd zastosował tymczasowe aresztowanie, a za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze lubańskiej Policji po otrzymanym rysopisie wytypowali sprawcę włamań do domów, a następnie zatrzymali go w centrum Lubania, gdy podejrzany wychodził z jednego z lombardów. Mężczyzna na widok policjantów próbował jeszcze uciec, ale nie udało mu się to. W trakcie wykonanych czynności ustalono, iż zatrzymany włamał się do jednego z domów, jednak włączył się alarm i mężczyzna uciekł. Tego samego dnia podjął kolejną próbę włamania tym razem do innego domu, skąd dokonał kradzieży biżuterii oraz sprzętu RTV na łączną kwotę 33 tys. złotych.

Podjęte działania przez funkcjonariuszy doprowadziły do miejsca, gdzie znajdowały się skradzione przedmioty. Ponadto zatrzymanie sprawcy przypuszczalnie zapobiegło kolejnym czynom przestępczym, gdyż zebrany materiał dowodowy wskazywał, iż planuje on kolejne włamania do domów.

Wobec sprawcy Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował tymczasowe aresztowanie, a za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubaniu
st. asp. Magdalena Juźwicka
tel. 660-402-169

 

Galeria