Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci na targach pracy

Data dodania: 29 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

„Kto może wstąpić do Policji, jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne, w jakich wydziałach można pełnić służbę, jak przedstawiają się zarobki i potencjalna ścieżka awansu?”. Na te i inne pytania zadawane przez potencjalnych kandydatów do służby w naszej formacji odpowiadali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, obecni na Targach pracy, które odbyły się w Strzegomiu. Pierwsze osoby zdecydowane na wstąpienie do Policji złożyły już podania i stosowne dokumenty.

Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy – Filia w Strzegomiu, był organizatorem Tagów pracy, które odbyły się dnia 24 maja br. w sali Strzegomskiego Centrum Kultury.

Wśród wielu pracodawców, swoje stoisko wystawiła także Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy. Funkcjonariusze odpowiadali na liczne pytania młodych osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w naszej formacji. Najczęściej poruszane kwestie dotyczyły tego, jakie warunki należy spełnić aby móc wstąpić do Policji, jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne, w jakich wydziałach można pełnić służbę, czy jak przedstawiają się zarobki i potencjalna ścieżka awansu. Na te i inne pytania policjanci udzielali wyczerpujących odpowiedzi, przekazując równocześnie rozmówcom ulotki i broszury informacyjne.

Pierwsze osoby zdecydowane na wstąpienie do Policji złożyły już w Zespole Kadr i Szkolenia świdnickiej jednostki stosowne podania i dokumenty.

Były to już trzecie w tym roku targi pracy, na których obecni byli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy – dwie edycje miały miejsce w Strzegomiu i jedna w Świebodzicach.

Przypomnijmy, iż służbę w Policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
asp. szt. Grzegorz Oleśkiewicz
tel. 607 – 317 – 642