Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci na rzecz bezpieczeństwa nad wodą

Data dodania: 28 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

W miniony weekend odbyło się spotkanie lubańskich policjantów z dziećmi i ich rodzicami na Przystani Żeglarskiej IZERY w miejscowości Stankowice. Celem tego wydarzenia było propagowanie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami m.in. o zasadach i regulaminach kąpielisk oraz obowiązujących na nich oznaczeniach. Policjanci przypomnieli także numery telefonów do odpowiednich służb ratunkowych.

W sobotnie przedpołudnie w miejscowości Stankowice na Przystani Żeglarskiej IZERY funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Lubania zorganizowali spotkanie z dziećmi i ich rodzicami w ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Prócz omówienia podstawowych zasad bezpieczeństwa przy akwenach wodnych z pomocą materiałów edukacyjnych, dzieci mogły uczestniczyć w zabawach plastycznych. Ponadto uczestnicy spotkania mogli obejrzeć policyjną łódź motorową pływającą po jeziorze Leśniańskim, a policjant - sternik zaprezentował wyposażenie ratunkowe znajdujące się na łodzi. Przypomniał również regulamin kąpielisk i obowiązujące na nim oznaczenia.

Podczas prelekcji policjanci przypomnieli także numery telefonów alarmowych, a na zakończenie chętni stanęli do wspólnej fotografii.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. Magdalena Juźwicka
tel. 660-402-169

 

 

Galeria