Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci na rowerach zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców Świebodzic

Data dodania: 29 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

W powiecie świdnickim pojawiły się policyjne patrole rowerowe. W komisariacie w Świebodzicach odbyło się uroczyste przekazanie jednośladów. Ich zakup, jak i wyposażenie dla funkcjonariuszy, został sfinansowany przez Samorząd Miasta Świebodzic. Pomysł patroli rowerowych szybko zyskał uznanie w oczach policjantów. Ich głównym zadaniem będzie pilnowanie porządku w różnych rejonach miasta.

W uroczystości przekazania rowerów udział wzięli między innymi Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Adam Jacek Pilch, Komendant Komisariatu Policji w Świebodzicach kom. Janusz Kozendra oraz policjanci z tego komisariatu, burmistrz, radni miasta i członkowie Komisji ds. Bezpieczeństwa.

Służbę patrolową na jednośladach pełnią w ramach służb ponadnormatywnych policjanci pionu prewencji oraz kryminalnego. Patrole rowerowe kierowane są w pierwszej kolejności w rejon Osiedla Sudeckiego, Osiedla Piastów, a także w okolice centrum.

W odróżnieniu od patrolu pieszego, policjanci na rowerach będą bardziej mobilni, a przez to częściej sprawdzą miejsca zagrożone wskazane przez mieszkańców. W razie potrzeby szybciej dotrą w miejsce interwencji. Nowy sprzęt, który również pod wieloma względami góruje w służbie nad samochodami zwłaszcza w parkach miejskich i terenach zielonych, pozwoli nadzorować większy obszar, lepiej patrolować niebezpieczne tereny i wjechać w trudno dostępne miejsca.

Rowery oraz mundury, buty, kaski i akcesoria dla policyjnych rowerzystów w całości sfinansowane zostały przez Samorząd Miasta Świebodzic.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
nadkom. Robert Topolski
tel. 607 – 317 – 642

 

 

Galeria