Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci na motocyklach zatrzymali nietrzeźwą kierującą, która miała 1,5 promila

Data dodania: 31 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę, która kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało 1,5 promila. Ponadto podejrzana stworzyła zagrożenie w ruchu drogowym dla innych uczestników. Kobieta wyprzedzała inny pojazd na zakręcie oraz w obrębie skrzyżowania. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, za co grozić jej może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w patrolu motocyklowym zatrzymali 44-letnią kobietę podejrzewaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W jednej z miejscowości gminy Janowice Wielkie, funkcjonariusze zauważyli jak kierująca autem, jadąca z przeciwnego kierunku wyprzedzała inny pojazd na zakręcie oraz w obrębie skrzyżowania. Kobieta swoim zachowaniem stworzyła zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Policjanci dali jej sygnał do zatrzymania. Jadąca samochodem zatrzymała się dopiero kilkanaście metrów dalej, wjeżdżając na posesję. Kierującą okazała się 44-letnia mieszkanka powiatu jeleniogórskiego. Policjanci od razu wyczuli od niej wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w jej organizmie 1,5 promila.

Teraz  44-latka za popełnione czyny odpowie przed sądem, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić jej może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490