Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci na festynie

Data dodania: 12 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci z Fabrycznej wzięli udział w festynie z mieszkańcami, w trakcie którego między innymi przeprowadzali rozmowy na temat bezpieczeństwa oraz prezentowali wyposażenie do służby. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników spotkania cieszył się radiowóz, w którym można się było poczuć jak prawdziwy funkcjonariusz przyjmujący zgłoszenie od dyżurnego i udający się pilnie na wezwanie.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław - Fabryczna wzięli udział w festynie, który był okazją między innymi do przeprowadzenia z okolicznymi mieszkańcami profilaktycznych rozmów dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W trakcie spotkania policjanci prezentowali także sprzęt wykorzystywany do służby oraz radiowóz policyjny, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Najmłodsi wsiadali za kierownicę udając pościgi, testowali radiostację i symulowali rozmowę z oficerem dyżurnym.

Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży nad wodą, o tym, by pływać tylko w miejscach wyznaczonych oraz o wymogu nadzoru rodziców nad pociechami korzystającymi z kąpielisk.

Funkcjonariusze przeprowadzali też profilaktyczne rozmowy z seniorami. Uczyli ich, jak ustrzec się przed sprawcami oszustw, wyłudzeń i kradzieży. Powtarzali, aby ograniczyć ufność do nieznajomych i wyczulić na podejrzane zachowania. Zwracali także szczególną uwagę na szybkość kontaktu z policjantem w razie stwierdzenia zagrożenia. Wszystkie ważne i potrzebne informacje seniorzy otrzymali w formie ulotek.

Policjanci uchylili też rąbka tajników swojego zawodu. Wszyscy mogli zadawać pytania i chętnie uczestniczyli w rozmowach.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
 

 

Galeria