Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci na Bike Festiwal 2017

Data dodania: 23 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław Dolny Śląsk

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy wojewódzkiej oraz miejskiej czynnie włączyli się w działania profilaktyczne na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Dolnego Śląska w ramach cyklu działań pod wspólnym tytułem „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Tym razem na terenie Hali Stulecia we Wrocławiu, podczasorganizowanego pierwszego Bike Festiwalu atrakcją było miedzy innymi mobilne miasteczko ruchu drogowego, które jest na wyposażeniu specjalnego „Profibusa” będącego na stanie wrocławskiej Policji.

Impreza skierowana była zarówno do osób, które uprawiają kolarstwo zawodowo, jak i amatorsko oraz do tych, którzy rower traktują jako świetną formę wypoczynku, środek transportu, a także okazję do poznawania i odkrywania uroków nie tylko naszego województwa. W trakcie festiwalu, oprócz udziału w świetnej zabawie na torze rowerowym, uczestnicy mogli m. in. zaopatrzyć się w niezbędny rowerowy sprzęt i skorzystać z rad ekspertów dotyczących bezpieczeństwa na drodze, a także otrzymać drobne upominki w postaci elementów odblaskowych.

Wykorzystanie w festiwalu specjalnego radiowozu typu „Profibus” będącego na stanie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, było pomocne w propagowaniu szeroko pojętego bezpieczeństwa na drodze wśród uczestników festiwalu, którymi były głównie dzieci, młodzież oraz ich rodzice. Udział Policji w powyższym przedsięwzięciu miał na celu kreowanie właściwego wizerunku w opinii publicznej, podniesienie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa oraz zwrócenie uwagi na tak ważną tematykę, jaką jest bezpieczeństwo rowerzystów w ruchu drogowym.

Policjanci w trakcie zabawy na mobilnym miasteczku ruchu drogowego zwracali uwagę rowerzystom na fakt, iż ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. W tym zakresie przypomnieli o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, dbaniu o właściwy stan techniczny roweru i jego obowiązkowe wyposażenie, a także promowali jazdę w kasku i kamizelce odblaskowej. Kierującym pojazdami samochodowymi funkcjonariusze zwracali natomiast uwagę na to, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, których prawa należy respektować na równi z kierowcami pojazdów silnikowych.

Policjanci przypomnieli także, iż wychodząc naprzeciw wszystkim, dla których bezpieczeństwo na naszych drogach nie pozostaje obojętne, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zbiera na specjalną skrzynkę poczty elektronicznej stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl materiały w postaci linków, filmów a także zdjęć z kamer rejestrujących obraz dokumentujących naruszenia prawa.Celem funkcjonowania takiego kanału przekazywania informacji jest ograniczenie przemocy i agresji ze strony uczestników ruchu drogowego, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji i zachowań.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: Wydział Ruchu Drogowego
KWP we Wrocławiu

 

 

Galeria