Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci dbając o bezpieczny wypoczynek nad wodą kontrolują nielegalne kąpieliska na terenie powiatu jeleniogórskiego

Data dodania: 26 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jak również akcji „Bezpieczne Wakacje”, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z innymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo nad wodą, prowadzili kontrole niestrzeżonych kąpielisk.

Policjanci Wydziału Prewencji komendy miejskiej w Jeleniej Górze oraz przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, prowadzili kontrole niestrzeżonych kąpielisk na terenie powiatu. Kontrole prowadzone są od początku wakacji  i wspólnie ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo - stosownie do posiadanych kompetencji. W kontrolach biorą udział oprócz funkcjonariuszy Policji, przedstawiciele: Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nad wodą, pojawiły się  na terenie niestrzeżonych  akwenów, tzw. „dzikich kąpielisk” – żwirowniach, gliniankach. Celem kontroli niestrzeżonych kąpielisk była m.in. działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego osób tam przebywających.

Realizowane są założenia akcji ,,Bezpieczne wakacje” i „Bezpieczna woda”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej i mają na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk” oraz popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Małgorzata Gorzelak

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria