Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali wandala, który niszczył wszystko co napotkał na swojej drodze

Data dodania: 15 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z powiatu legnickiego zatrzymali 18-latka, który chwilę wcześniej wybił dwie szyby, wyrwał pojemniki na odpady, zerwał donicę ze słupa oświetleniowego i tablicę ogłoszeniową. Mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości urządził sobie chuligański rajd ulicami Chojnowa. Zatrzymany odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komisariatu Policji w Chojnowie został powiadomiony przez mieszkańców o niszczeniu urządzeń użytku publicznego. Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się policjanci Ogniwa Prewencji, którzy ustalili, że jeden z mężczyzn idących ulicami: Kolejową, Legnicką, Reja, Szpitalną, Grodzką, Witosa i Dąbrowskiego bez wyraźnego powodu dewastował wszystko, co napotkał na swojej drodze. Sprawca, znajdując się w stanie nietrzeźwości, lekceważąc porządek publiczny niszczył napotkane na swojej drodze przedmioty. Wybił szybę w pomieszczeniu gospodarczym, wyrwał pojemnik na odpady, zerwał donicę ze słupa oświetleniowego, zerwał tablicę ogłoszeniową oraz wybił szybę w budynku mieszkalnym. Straty jakie powstały opiewają na kwotę blisko 2 tys. złotych. Funkcjonariusze ustalili rysopis wandala i udali się na poszukiwania.

W wyniku sprawdzenia pobliskiego terenu, po chwili policjanci zauważyli idącego mężczyznę, który odpowiadał ustalonemu w rozmowie ze świadkami rysopisowi sprawcy. 18-latka zatrzymano i z uwagi na stan upojenia alkoholowego przewieziono do Izby Wytrzeźwień. Następnego dnia, kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty do których w całości się przyznał. Teraz odpowie on za swój czyn przed sądem.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649