Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali sprawcę rozboju – został już tymczasowo aresztowany

Data dodania: 27 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław – Rakowiec, bezpośrednio po zdarzeniu, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie napadu rabunkowego. Łupem sprawcy padła torebka z zawartością dokumentów i telefon komórkowy. Na podstawie materiałów zgromadzonych przez policjantów sąd podjął już decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

 Do zdarzenia doszło 22 kwietnia ok. 20:00 na wrocławskim Przedmieściu Oławskim. Sprawca tj. 44-letni mężczyzna, używając paralizatora wobec pokrzywdzonej, dokonał kradzieży torebki z zawartością dokumentów oraz telefonu komórkowego.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec niezwłocznie po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, w wyniku podjętych czynności dokonali zatrzymania sprawcy przestępstwa, który ukrywał się w jednym z wrocławskich hoteli.

Policjanci odzyskali utracone mienie, które sprawca wyrzucił w różnych miejscach na terenie dzielnicy. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.

Biorąc pod uwagę czyn, który popełnił zatrzymany oraz jego wcześniejszą karalność, po konsultacji z Prokuraturą funkcjonariusze Komisariatu Policji W-w Rakowiec doprowadzili w/w do Sądu, który po zapoznaniu się z dokumentacją i przesłuchaniu sprawcy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak