Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci, strażacy i ratownicy wspólnie " kręcili " dla bezpieczeństwa

Data dodania: 24 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

W Suchej na plaży Przystani Żeglarskiej "IZERY" odbył się coroczny piknik „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Impreza została zorganizowana przez policjantów przy współpracy strażaków oraz ratowników wodnych. Na uczestników festynu czekało wiele ciekawych atrakcji.

Spotkania z dziećmi i ich opiekunami w ramach akcji " Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" to impreza promująca właściwe zachowanie na akwenach, w tym propagująca zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych.

W tym roku została zorganizowana przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz Komistariatu Policji w Leśnej, strażaków z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu i ratowników z Dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rozpoczęły się wakacje. To czas, gdzie wielu z nas wyjeżdza w góry czy nad wodę. Okres lenistwa, odprężenia sprawia,że zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też policjanci podczas spotkania przekazali informację na temat bezpiecznego zachowania się zarówno w życiu codziennym, jak i w sytuacjach mogących powodować zagrożenie dla życia, zdrowia oraz uświadomiali zagrożenia związane z wypoczynkiem nad wodą.

Bezpieczeństwo nad wodą przedyskutowali z dziećmi ratownicy Dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Opowiadali o tym, jakie środki ostrożności należy zachować podczas kąpieli w akwenach wodnych. Pokazali jak prawidłowo dobrać i założyć kamizelkę asekuracyjna oraz ratunkową. Dużo pytań zadano na temat zdobycia karty pływackiej oraz egzaminu na ratownika WOPR.

Strażacy omówili zagrożenia związane z przebywaniem latem nad wodą wskazujac, że w wodzie znajdować sie mogą jamy i doły, dlatego należy bezwzględnie pływać w miejscach wyznaczonych. Niezapomnianą atrakcją spotkania przeprowadzoną przez strażaków z Państwowej Komendy Straży Pożarnej z Lubania była możliwość pływania łodzią ratowniczą. 

Chętni mogli odcisnąć dłonie na pamiątkowych kartach, a także wziąć udział w konkursach. Policjanci nagradzili uczestników spotkania  odblaskami.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubaniu
st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660-402-169

 

Galeria