Ta strona używa plików cookie!
close

Policja widziana oczami dzieci

Data dodania: 18 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozstrzygnęły konkurs plastyczny dla dzieci z Przedszkola nr 33 we Wrocławiu. Tematem konkursu był rysunek pt. „Święta z policjantem”, w którym dzieci przedstawiały policjantów podczas świąt. Funkcjonariuszki rozmawiały z najmłodszymi również na temat zawodu policjanta, a z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia przedszkolaki złożyły świąteczne życzenia dla wszystkich dzieci.

Policjantki z Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu przeprowadziły zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, podczas których wręczyły nagrody dla najlepszych w konkursie plastycznym. Laureatami byli: Sebastian Namkiewicz lat 4, Antek Patyk lat 5, Jacek Marczewski lat 5, Tadeusz Wesołek lat 5 oraz Gabrysia Włodarczak lat 4. Zwycięzcy otrzymali wejściówki do centrum zabawy „Kolejkowo” oraz upominki – maskotkę Komisarza Lwa, kubki, smycze.

Podczas spotkania policjantki rozmawiały z dziećmi na temat zawodu policjanta, odpowiedzialności i zaufania do instytucji publicznych. Niektóre odpowiedzi dzieci były tak zabawne, że prowadzącym nie sposób było ukryć uśmiechu na twarzy. Z niektórych wypowiedzi dzieci nagrano film z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia „Wesołych Świąt dla wszystkich dzieci”.

Źródło:
Wydział Prewencji
KWP we Wrocławiu

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Pobierz film

Galeria